Telefon: +36 22 806-633, +36 70 545-5752Nyitvatartás: Hétfő és kedd: 8:00-16:00, Szerda: zárva, Csütörtök és péntek 8:00-16:00
Bejelentkezés

Bejelentkezés

Felhasználónév *
Jelszó *
Emlékezzen rám

Hírek

Segédmotor vezetői engedély Kiemelt

 

 

Lehetőség ingyenes segédmotor (robogó) vezetői engedély megszerzésére!

 

A Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság – Fejér megyei Balesetmegelőzési Bizottság (a továbbiakban:

FMRFK-FMBB) a 2022/23. tanévben is folytatja a Program végrehajtását, melynek során 30 fő 14-

16. életév közötti általános vagy középiskolai tanulót iskolázunk be a székesfehérvári végrehajtás

során.

Az ORFK-OBB jóvoltából a Programot 30 fő kezdheti meg Székesfehérváron, akik részére a

jogosítvány megszerzése teljesen ingyenes.

A szintfelmérés (szűrés), a képzés és vizsgáztatás az FMRFK-FMBB által kiválasztott UFO

Autósiskola képző szervvel együttműködve, az ORFK-OBB és FMBB koordinálásával, a Fejér

Megyei Kormányhivatal, valamint a Közlekedési Alkalmassági és Vizsgaközpont Nonprofit Kft.

Fejér Megyei Vizsgaszervezési és Utánképzési Osztály aktív közreműködésével kerül végrehajtásra.

A képzésben részt vevő gyermekeknek az alábbi feltételeknek kell megfelelnie:

Magyarországon az „AM” kategóriás segédmotoros kerékpár vezetői engedély

megszerzésének alsó korhatára a betöltött 14. életév.

A tanulókat küldő iskolák feladata ellenőrizni, hogy a képzésben részt vevők betöltsék a 13 3⁄4

életévüket, az elméleti vizsga napjára (mely várhatóan 2021. első hónapjai).

Ez azt jelenti, hogy 2009. március 31. után született tanuló nem vehet részt a Programban!

A vezetői engedély megszerzéséhez a tanulónak érvényes személyi igazolvánnyal kell rendelkezni,

amely nem helyettesíthető diákigazolvánnyal.

Szükséges a pedagógus javaslata, mely igazolja, hogy a gyermek érettsége, önszorgalma,

illetve terhelhetősége adott, és a tanórán kívüli felkészülést is képes önállóan elvégezni.

Külön felhívom a figyelmet, hogy csak azon diákok részvétele támogatható, akik megfelelő

érettséggel rendelkeznek arra, hogy részt vegyenek a közúti közlekedésben, mint gépjárművezető.

A szülőnek vagy gondviselőnek beleegyező nyilatkozattal is hozzá kell járulni ahhoz, hogy

gyermeke részt vegyen a Programban.

A „SuliMoped” program tanórán kívüli elfoglaltságot jelent a diákok számára. Csak azok a

tanulók vállalják ezt a kötelezettséget, akik elég szabadidővel rendelkeznek a felkészülésre és

az eredményes végrehajtásra.

A vezetői engedély megszerzésének feltétele továbbá a sikeres elsősegély tanfolyam elvégzése és

elsősegély vizsga eredményes letétele, melyet szintén az ORFK-OBB finanszíroz és a

kiválasztott autósiskola szervez meg.

A gyakorlati képzés két részből tevődik össze a járműkezelési és rutin, illetve forgalmi órákból

és vizsgákból.

A rutin és a forgalmi óraszámok biztosítják, hogy a vezetői engedély kézhezvételét követően immár,

mint gépjárművezető vegyen részt a közúti forgalomban.

A jelentkezés menete:

A jelentkezni szándékozó tanuló a saját e-mail címéről a mellékelt adatlapot (géppel

kitöltve, szerkeszthető World formátumban) elektronikus úton az

Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. e-mail címre megküldi.

Ezt követően a tanuló az e-mail címére értesítést kap az UFO Autósiskolától, hogy mikor kell

megjelennie az autósiskola tantermében, a szűréshez (kiválogatáshoz) szükséges feladatok

végrehajtása érdekében.

Jelentkezési határidő: 2022. november 18.

A gyermekek kiválasztására (szűrés) 2022. november 25-től, több időpontban, több

alkalommal (jelentkezők létszámának függvényében és a járványügyi szabályok

figyelembevételével) kiscsoportos foglalkozás keretében (max. 10 fő) kerül sor az UFO

Autósiskola tantermében (8000 Székesfehérvár, Sütő u. 16. AS/1.), melynek pontos időpontjáról a

jelentkező tanulókat az általuk megadott e-mail címen fogja az autósiskola értesíteni.

A szűrésre magával kell hoznia a tanulónak:

személyi igazolványát,

osztályfőnöki jellemzését (2021/2022. tanév végi tanulmányi átlag szerepeljen benne),

Szülői nyilatkozat a programról és az adatkezelésről (kitöltve, aláírva).

A szűrés menete:

szájmaszk szabályos használata, és a tanteremben a távolság tartás szabályainak

megtartása kötelező!

tanulók regisztrálása, osztályfőnöki jellemzés, szülői nyilatkozat beszedése,

KRESZ tesztlap (gyalogos, kerékpáros ismeretek) kitöltése,

FMRFK Pszichológiai Szolgálata által összeállított teszt kitöltése,

Autósiskola által összeállított motiváltsági kérdőív kitöltése,

Tényleges kerékpározási tudás felmérése.

A tesztlapokat az FMRFK-FMBB javítja és értékeli ki, majd ezt követően kerülnek kiválasztásra a

Programban résztvevő tanulók. A 4 fajta feladat végrehajtása, az osztályfőnöki jellemzés és a

tanulmányi eredmények kiértékelését követően a 30 legjobban teljesítő diák kezdheti el a Programot,

akiket az összes jelentkező tanuló szűrésének végrehajtását és értékelést követően fogunk értesíteni

(kb. 2023. január 1-ig). A Program végrehajtása 2023 januárjától fog megkezdődni.

A Programban részt vehetnek a 7-10. évfolyamos diákok.

 

 

Megjelent: 2004 alkalommal

Figyelem! A weboldal Cooki-kat (sütiket) használ a maximális böngészési élmény érdekében! További információ

Rendben

Cookie-k (sütik) használatának szabályzata

1. Cookie-k használatának szabályzata

Ez a szabályzat az UFO Autósiskola (8000 Székesfehérvár, Sütő u. 16., továbbiakban: „UFO Autósiskola”) által üzemeltetett weboldal cookie-jaira vonatkozik.

2. Mik a cookie-k?

A cookie egy kisméretű fájl, mely csak betűket és számokat tartalmaz, és ami egy felhasználó számítógépén, mobiltelefonján vagy egyéb, Internetes hozzáférést biztosító eszközén tárolható. A cookie egy információcsomag, amelyet az adott webszerver küld a böngészőnek, majd a böngésző visszaküld a szervernek minden, a szerver felé irányított kérés alkalmával. A sütik „passzívak”, azaz nem tartalmaznak futtatható állományokat, vírusokat, illetve kémprogramokat (spyware), valamint nem férnek hozzá a felhasználó merevlemezének adataihoz.

3. Mire használhatóak a cookie-k?

Ezek a fájlok lehetővé teszik a felhasználó Internetezésre használt eszközének felismerését, és ezáltal releváns, a felhasználó igényeihez igazított tartalom megjelenítését. A sütik a felhasználó számára egyszerűbb böngészést biztosítanak, és elősegítik, hogy az UFO Autósiskola a felhasználó számára minél kényelmesebb szolgáltatásokat nyújtson. Ezek közé tartoznak az online adatbiztonsággal kapcsolatos igények vagy a releváns reklámok. Ugyanakkor bizonyos – anonim – statisztikák elkészítéséhez is használhatóak, melyek értékes információkkal szolgálnak az UFO Autósiskolának a felhasználók oldalhasználati szokásaival kapcsolatosan. A kapott statisztikai eredményeket felhasználva tudjuk az oldal szerkezetét és tartalmát az igényeknek megfelelően alakítani, mindezt a felhasználók anonimitásának megőrzése mellett.

4. Milyen cookie-kat használunk?

Az UFO Autósiskola kétféle sütit használ: időszakosat valamint állandót. Előbbiek olyan ideiglenes fájlok, melyek a bejelentkezett időszak végéig vagy az alkalmazás (böngésző) bezárásáig maradnak a felhasználó eszközén. Az állandó cookie-k pedig a paraméterükben meghatározott ideig (vagy manuális törésükig) vannak jelen a felhasználó eszközén.

5. Mire használják a cookie-kat a weboldalalak?

Egy látogatás során a weboldal a következő célból helyezhet el cookie-kat a felhasználó Internetezésre használt eszközén:
– Weboldal teljesítménymérés
– Böngészés-elemzés
– Geotargeting
– Feliratkozási szokások mérése
– Megfelelő termékek ajánlása
– Releváns reklámszolgáltatások megjelenítése

6. Tartalmaznak a cookie-k személyes adatokat?

A legtöbb süti hatékony működéséhez semmilyen személyes jellegű adat nem szükséges. Ennek megfelelően az esetek döntő többségében a cookie nem azonosítja az adott felhasználót. A cookie-k használata során összegyűjtött személyes adatok kizárólag olyan célból használhatók fel, hogy bizonyos funkciók használatát megkönnyítsék a felhasználó számára. Ezek az adatok olyan módon vannak tárolva, hogy azokhoz jogosulatlan személyek nem férhetnek hozzá.

7. A cookie-k törlése

A weboldalak eléréséhez használt böngészőprogramok alapértelmezett esetben engedélyezik a sütik elhelyezését az eszközre. Ezek a beállítások azonban megváltoztathatók úgy, hogy a cookie-k automatikus kezelését a böngésző blokkolja, vagy minden esetben értesíti a felhasználót, ha az eszközre cookie-t küldtek. A sütik kezelésére vonatkozó információk a böngésző beállításai között találhatóak. Fontos tudni, hogy a cookie-k használatának tiltása/korlátozása negatívan befolyásolhatja az oldal bizonyos funkcióinak működését.

8. Miért fontosak a cookie-k az interneten?

A cookie-k az Internet hatékony működésének központi elemét képezik, hiszen hozzásegítik a felhasználót a kényelmes böngészéshez, az általuk megismert igények és érdeklődési körök révén. A sütik korlátozása, vagy tiltása lehetetlenné teheti bizonyos weboldalak használatát. A cookie-k korlátozása, vagy tiltása nem jelenti azt, hogy Ön többé nem kap online reklámokat; mindössze annyit ér el ezzel, hogy a megjelenő reklámok nem veszik figyelembe a böngészési szokásait, így nem igazodnak igényeihez és érdeklődési köréhez. Néhány példa a sütik használatára (melyekhez nem szükséges egy felhasználó azonosítása egy felhasználói felület segítségével):

• A felhasználó igényeihez igazított tartalmak, szolgáltatások, termékek megjelenítése.
• A felhasználó érdeklődési köre szerint kialakított ajánlatok.
• Jelszavak megjegyzése.
• Internetes tartalmakra vonatkozó gyermekvédelmi szűrők megjegyzése (family mode opciók, safe search funkciók).
• Reklámok gyakoriságának korlátozása; azaz, egy reklám megjelenítésének számszerű korlátozása a felhasználó részére adott weboldalon.
• A felhasználó számára releváns reklámok megjelenítése.
• Analitikai jellemzők mérése és optimalizálás. Egy weboldal forgalmának mérése, a letöltött tartalom vizsgálata, valamint annak meghatározása, hogy a felhasználó honnan érkezett a weboldalra (pl.: keresőn keresztül, közvetlenül, más weboldalról, stb.). A weboldalak azért végzik ezeket a látogatottsági elemzéseket, hogy a felhasználók számára minél jobbá tegyék az oldalt.

9. Biztonsággal és adatbiztonsággal kapcsolatos tényezők

A cookie-k NEM vírusok! A cookie-k egyszerű szöveg típusú formátumot használnak, nem kódrészle-tekből állnak, így nem futtathatók automatikusan. Következésképp, nem másolhatók és nem feleltethetők meg más hálózatokban az újrafuttatáshoz. Mivel ezeket a funkciókat nem képesek ellátni, így nem tekinthetőek programoknak (így vírusoknak sem).

A sütik azonban használhatók negatív célokra is. Mivel a felhasználó igényeire és navigálási előzményeire vonatkozó információkat tárolnak, így egy adott weboldalon akár spyware-ként is használhatók. Ennek megfelelően számos antivírus program a cookie-kat folyamatosan törlésre ítéli a különféle számítógép-átvizsgálási folyamatok (teljes rendszervizsgálat, valós idejű védelem, stb.) során. Általában a böngészőkben olyan adatbiztonsági beállítások vannak, melyek lehetővé teszik adott oldalak által elhelyezett cookie-k szintű elfogadását, azok érvényességi idejének meghatározása és automatikus törlése mellett.

A cookie-khoz kapcsolódó egyéb biztonsági vonatkozások: Mivel a személyazonosság védelme fokozottan fontos és minden Internetes felhasználó alanyi joga, ezért tudni kell, hogy a sütik használata során milyen aggályok merülhetnek fel. Mivel a cookie-kon keresztül folyamatosan áramlik az információ a weboldal és a böngésző között mindkét irányba, így ha egy támadó (hekker) beavatkozik az adattovábbításba, úgy a süti által tárolt információk lekövethetők. Amennyiben a böngészés kódolatlan Internet-elérési hálózaton keresztül történik (pl. megfelelő titkosítással nem rendelkező WiFi hálózat), úgy a támadás valószínűsége jelentősen megnő. További – cookie-k felhasználásán alapuló – támadási felületet szolgáltathatnak a sütik szerver oldali beállítási hiányosságai. Ha egy weboldal nem követeli meg a böngészőtől, hogy az kizárólag kódolt csatornán keresztül kommunikáljon, úgy a támadók ezt a biztonsági rést kihasználva információkat nyerhetnek ki a sütikből. A támadók a kinyert adatokat más weboldalakhoz való – illetéktelen – hozzáféréshez használhatják fel. Emiatt lényeges, hogy figyelmesen megválasszuk a legmegfelelőbb személyes adatvédelmi módszert.

Tanácsok a cookie-kon alapuló biztonságos és felelősségteljes navigáláshoz: Mivel a legnagyobb és leglátogatottabb weboldalak használnak sütiket, így ezek jelenléte/használata szinte kikerülhetetlen. A cookie-k teljes letiltása esetén a felhasználó nem tud használni számos népszerű oldalt, mint például a Youtube, a Gmail, a Yahoo és számos egyéb oldal. Az alábbi néhány tanács segítséget nyújt a cookie-k engedélyezése mellett is biztonságos és gondtalan böngészéshez:

• Szabja személyre a böngésző beállításait a cookie-kra vonatkozóan úgy, hogy azok használata az Ön számára még kényelmes Internetezést biztosítva is biztonságos legyen. Ha számítógépét csak Ön használja, úgy hosszabb lejárati időt is beállíthat a böngészési előzmények rögzítésére, illetve a személyes adatok eltárolására vonatkozóan. Amennyiben számítógépét megosztja másokkal, akkor érdemes a böngésző által megjegyzett adatokat minden használatot követően törölni (létezik automatizált megoldás, amely a program bezárásakor automatikusan elvégzi a törlést). Ezáltal lehetősége van arra, hogy biztonságos keretek között látogasson meg olyan oldalakat, melyek cookie-kat helyeznek el a számítógépen. Rendszeresen frissítse a kémprogramok elleni programok adatbázisát. Sok esetben a kémprogramok ellen védő szoftverek valós időben figyelik a böngészést és figyelmeztetnek, amennyiben nem biztonságos oldalt kíván betölteni a felhasználó (adott beállítás mellett akár automatikusan blokkolhatják azok betöltését). Ennek a szolgáltatásnak köszönhetően a felhasználó nem, vagy csak szánt szándékkal, juthat el olyan oldalra, ahol potenciális veszélynek (kibertámadásnak) van kitéve. Éppen ezért fontos, hogy böngészője és antivírus programja is mindig az elérhető legfrissebb verziójú legyen.

A támadások jelentős hányada a böngésző biztonsági résein keresztül történik. Minél régebbi verziójú egy böngésző, annál több ilyen gyenge pont található meg benne.
Mivel szinte minden nagyobb hazai és nemzetközi weboldal használ cookie-kat, így használatuk szinte elkerülhetetlen. Amennyiben ismeri a sütik alapvető működési mechanizmusát, úgy el tudja végezni azokat a beállításokat, amelyek mellett kényelmesen, ugyanakkor biztonságosan tud böngészni az Interneten.

A cookie-k tiltását vagy visszautasítását csak bizonyos – nehezen hozzáférhető és használható – weboldalak alkalmazzák. Fontos tudni ugyanakkor, hogy a sütik tiltása nem jelenti azt, hogy Ön többé nem kap/lát online reklámokat az egyes weboldalakon.
A széles körben használt böngészőprogramokban elérhető olyan beállítás, amely lehetővé teszi adott cookie permanenst elutasítását. Ezen kívül akár az is beállítható, hogy csak adott weboldaltól fogadjon el a számítógép sütiket. A sütik letiltása nyomán akár az is megtörténhet, hogy nem hagyhat kommentet egy adott weboldalon.

Manapság már minden széles körben használt böngésző lehetőséget kínál a sütikezelés személyre szabására. Ezek a beállítások a böngészőben rendszerint az „Opciók” vagy „Beállítások” menün belül találhatók.
Az egyes böngésző-típusokkal kapcsolatos beállításokhoz az alábbi hivatkozásokra kattintva talál segítséget:

Cookie settings in Internet Explorer
Cookie settings in Firefox
Cookie settings in Chrome
Cookie settings in Safari

10. További hasznos linkek

Az alábbi oldalakon többet is megtudhat a cookie-król és azok felhasználásáról:

Microsoft Cookies guide
All About Cookies

Az alábbi oldal pedig részletesen taglalja az online adatvédelmi és viselkedés alapú hirdetési formákkal kapcsolatos tudnivalókat:
http://www.youronlinechoices.com/hu/